MINDIG VAN FELJEBB: VENDÉGSÉGBEN A HYDROLINE-BAU ZRT.-NÉL

Csakúgy, mint több korábbi partnerbeszámolónk alkalmával, ezúttal is egy kifejezetten erős helyi jelenléttel bíró vállalathoz látogattunk el. A szegedi kötődésű Hydroline Bau Zrt. részéről Illés Ákos vezérigazgató látott minket vendégül, aki a jelenleg folyó projektek helyszínén vezetett körbe minket, és ellátogattunk a cég főhadiszállására is – mely egyben egy ambiciózus új projekt helyszínéül is szolgál.

BŐVÜLÉS LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE

Bár a Hydroline Bau mindössze kilenc éve jött létre, Illés Ákos és családja más formában már korábban is hasonló területen tevékenykedett, így nem csoda, hogy bőséges tapasztalat birtokában a 2014-ben alapított vállalkozás rövid idő alatt látványos fejlődési pályát írt le. Ezt mi sem jelzi jobban, mint hogy a bővüléssel összhangban a cégforma is többször változott: ennek során a kezdeti Bt csakhamar Kft-vé alakult, jelenleg pedig már Zrt-ként folytatja tevékenységeit.

A bővülés következő lépcsőfoka, hogy a kezdetektől fogva alaptevékenységnek számító vízépítés, speciális mélyépítés és közműépítés mellé a tervek szerint a vállalat repertoárjába új üzletágként rövidesen bekerül a mezőgazdasági vízgazdálkodás is. Ennek keretében átfogó szolgáltatásokkal kívánják támogatni a termelők, gazdák munkáját a tanácsadástól a tervezésen és pályázatíráson át egészen a konkrét kivitelezésig.

A DÉLMAGYARORSZÁGI KÖZMŰÉPÍTŐ

1,5 és 2,5 milliárd forint közti éves árbevételével napjainkra a Hydroline Bau megkerülhetetlen szereplővé lépett elő a dél-magyarországi régió vízépítési és közműépítési piacán, ám a vezérigazgató talán még ennél is büszkébben emelte ki, hogy jó ideje mintegy 50 főt látnak el folyamatosan munkával. Ebben ráadásul még nincs benne az a tucatnyi alvállalkozó, melyekkel különféle projekteken rendszeresen dolgoznak együtt.

A VÍZÉPÍTÉS, SPECIÁLIS MÉLYÉPÍTÉS MELLÉ RÖVIDESEN BEKERÜL A MEZŐGAZDASÁGI VÍZGAZDÁLKODÁS.

MEGÚJUL A TÁVFŰTÉSI RENDSZER SZEGEDEN

Ami a konkrét munkákat illeti, mindenképp érdemes megemlíteni, hogy a cég nyolc éve – vagyis szinte alapítása óta – vesz részt abban a nagyívű projektben, mely hosszú távon a távfűtési rendszer környezetbarát átállását tűzte ki célul Szeged városában. Ehhez a régió alatt elterülő geotermikus mező kiaknázásával tervezik kiváltani a gázfelhasználást, melynek létjogosultságát a zöld szempontok mellett jól mutatja a gázellátással kapcsolatos zűrzavar és az árak ingadozása az utóbbi nagyjából másfél évben. A fenntarthatóságra összpontosító hővezeték-építési projekten túl szintén komoly presztízsértékkel bíró feladat a cég életében, hogy lehetőségük nyílt részt venni a Makovecz Imre által tervezett Makói Hagymatikum Gyógyfürdő felújításában, melyhez kapcsolódóan a teljes külső közműépítés elvégzésére kaptak megbízást. A jelentős kapacitásokat lekötő beruházásokkal természetesen az eszközparknak is muszáj volt lépést tartania, ehhez pedig ideális partnernek bizonyult a Navik Alfa Kft.

AMIÉRT A TAKEUCHI GÉPEKET VÁLASZTOTTÁK

A Hydroline Bau kötelékében remekül beváltak a Navik Alfa által forgalmazott Takeuchi modellek, amiről az is tanúskodik, hogy az elmúlt néhány évben ötöt is vásároltak a japán gyártó gépei közül. Mint Illés Ákos látogatásunk alatt elmondta, kétségtelen, hogy a Takeuchi munkagépei nem tartoznak a legolcsóbbak közé a piacon, viszont műszaki színvonaluk, kifinomultságuk, üzemeltetési jellemzőik és megbízhatóságuk bőségesen kompenzálja a némileg magasabb beszerzési árat.

Mivel kitűnő mindenesnek bizonyultak közműépítési területen, összesen három darabot szereztek be a 9 tonnás Takeuchi TB290-es gumihevederes midikotróból, mellettük pedig egy 3 tonnás TB230 minikotró és egy nagyobb, gumikerekes TB295W forgókotró is szolgál a szegedi vállalatnál. Bár üzemeltetnek gépeket más nagy gyártók modelljei közül is, a tapasztalatok egyértelműen azt mutatják, hogy megbízhatóság tekintetében a Takeuchi kotrói kiemelkedőt nyújtanak – ráadásul egy sor olyan eszköz és adapter is rendelkezésre áll hozzájuk, melyek nagyban megkönnyítik a feladatok hatékony végrehajtását a munkaterületen. Sőt, mindez nem csupán az építőipari projektekre igaz, hiszen már most látszik, hogy az indulófélben lévő mezőgazdasági-vízgazdálkodási üzletággal kapcsolatban is sokrétűen lehet majd kihasználni a Takeuchi gépeket.

Takeuchi TB230
MINIKOTRÓ

ÜZEMI TÖMEG
3,1 t

MAX. ÁSÁSI MÉLYSÉG
2835 mm

MAX. VÍZSZINTES KINYÚLÁS
4850 mm

MOTORTELJESÍTMÉNY
23,6 LE

KANÁL FELSZAKÍTÓERŐ
20,9 kN

FEJLESZTÉSEK A KÖZ(ÉP)PONTBAN

Az újabb feladatok és a flotta bővülése miatt közben egyre sürgetőbbé vált a Hydroline Bau központjának fejlesztése is, ezért három évvel ezelőtt a cég vezetése elérkezettnek látta az időt saját telephelyük megnyitására, melyet a régi szegedi téglagyár területén alakítottak ki. Felújítást követően a gyár régi irodaépületében működik a Hydroline Bau adminisztratív részlege, míg a múlt évben felhúzott vadonatúj csarnoképületben saját raktár és szerelőműhely teremt lehetőséget arra, hogy a gépek karbantartását kényelmesen, korszerű eszközökkel végezzék el.

Mire az új csarnok felépült, a cég megvásárolta a volt téglagyár teljes területét, ahol egyfajta ipari parkot terveznek kialakítani a modern igényeket teljes mértékben kielégítő épületekkel és közműhálózattal. Ottjártunkkor a munkák még nem kezdődtek el, hisz jelen pillanatban a tervezési és engedélyeztetési szakaszban jár a projekt, de Illés Ákos bízik benne, hogy nemsokára sor kerülhet az első kapavágásokra is.

>

Kérdezz közvetlenül a forgalmazótól!

Ha a cikk felkeltette az érdeklődésedet, lépj közvetlenül kapcsolatba a forgalmazóval, szívesen válaszolnak szakmai vagy értékesítéssel kapcsolatos kérdésekre.

A *-gal jelzett mezők kitöltése kötelező.
Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi, és a Google Adatvédelmi irányelve valamint az Általános Szerződési Feltételei érvényesek.
A Navik Alfa Kft. adatkezelési tájékoztatójában foglaltakat elfogadom.